Frezowanie cnc mielec

Głównym celem obróbki ubytkowej jest nadawanie kształtu oraz wymiaru, a także chropowatości innego rodzaju produktom metalowym za pomocą usuwania nadmiaru materiału, powszechnie nazywanego naddatkiem. Obecnie samą spośród najbardziej przystępnych form obróbki ubytkowej jest frezowanie cnc, które jest zwracane w wielu przedsiębiorstwach.

Ogólnie obróbkę ubytkową możemy wydać na obróbkę skrawaniem oraz obróbkę erozyjną. Do obróbki skrawaniem możemy zaliczyć między innymi obróbkę wiórową. To właśnie do tej klasy możemy zaliczyć między innymi operację nazywaną frezowaniem. Warto wiedzieć, że podczas tej obróbki głownie narzędzie wykonuje ruch obrotowy. Chociaż w relacje z urządzenia, na jakim pracujemy, może się zdarzyć, iż narzędzie może jeszcze wykonywać ruch posuwowy. A najczęściej spotyka się, że to właśnie ruch posuwowy wykonuje przedmiot obrabiany. Warto pamiętać, że urządzenie, na którym służymy wspomnianą operację nazywane jest frezarką. Teraz na targu istnieje wiele sposobów frezarek. Możemy zaliczyć do nich frezarki stołowe, a ponadto frezarki wspornikowe, do których należą między innymi: frezarki wspornikowe pionowe oraz poziome, a dodatkowo frezarki wspornikowe pionowe posiadające skrętną głowicę wrzecionową. Ponadto wyróżniamy również frezarki promieniowe oraz rewolwerowe, a jeszcze nakiełczarki, kopiarki oraz frezarki specjalne.

Kwalifikując się na obróbkę materiału metalowego należy przede wszystkim wybrać odpowiedni sposób obróbki ubytkowej. Jest owo niezwykle istotne, ponieważ w współzależności od struktury naszego produkty powinniśmy wybrać odpowiednie parametry jego obróbki.